واحد برش

آشنایی با واحد برش شرکت کیان جامه ایرانیان

نساجی از صنایعی است که توجه به علا‌یق و خواست روز مصرف‌کنندگان نقش به سزایی در آن دارد. در واقع مد بر محور صنعت نساجی و پوشاک می‌چرخد و سرعت تغییر و تحولا‌ت در طرح‌ها، رنگ‌ها، جنس‌ها و علا‌یق مصرف‌کنندگان این کالا‌ها بسیار زیاد است. در سال‌های اخیر صنایع نساجی و پوشاک شاهد تغییراتی اساسی در محصولات، فرآیندها و تکنولوژی تجارت، تعریف بازارها، طبیعت تقاضا، فرم و تنوع و شدت رقابت بوده‌اند.

در نتیجه بسیاری از شرکت‌های امروزی دیدی متفاوت از گذشته نسبت به نقاط قوت همتایان خود در زمینه سرمایه‌گذاری و تکنیک و توانائی‌های آنها در تجارت و چشم‌انداز و ساختار و روابط تجاری آن ها دارند. صنعت نساجی و به موازات آن صنعت پوشاک بیشتر از هر صنعت دیگری در جهان تحت تأثیر فرآیند جهانی شدن قرار گرفته است.

از اینرو صنعت پوشاک در تجارت جهانی از اهمیت بالایی برخوردار بوده چرا که محصولات این صنعت سهم ۲٫۳ درصدی از کل تجارت جهانی را به خود اختصاص داده است در حالیکه سهم کل صنعت نساجی از تجارت جهانی ۳٫۶ درصد است. بنابراین به جرأت می توان گفت که درآمد حاصل از پوشاک در بسیاری از کشورها حائز اهمیت بوده و کشور ما نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.

با توجه به لزوم بومی سازی محصولات پوشاک ایرانی و تولید با کیفیت جهانی و قیمت رقابتی، شرکت کیان جامه ایرانیان در سال ۱۳۹۳ با جذب سرمایه گذاری خارجی از کشور ترکیه و حضور جمعی از متخصصین صنعت پوشاک کشور تاسیس گردید. با توجه به برنامه شرکت جهت صادرات محصولات و تسهیل دسترسی به بازارهای خارجی جهت تامین مواد اولیه، حضور در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دستور کار شرکت قرار گرفت. بررسی های صورت گرفته در این خصوص و توجه به عواملی از جمله وجود شرکت ها و کارخانجات فعال در حوزه پوشاک جهت بهره مندی از ویژگی همجواری، نیروی انسانی ماهر، زیرساخت های مناسب، سهولت در انجام تشریفات اداری و اجرایی و تجارب قبلی مجموعه، منطقه ویژه اقتصادی یزد به عنوان محل اصلی فعالیت انتخاب شده و نسبت به تاسیس سایت تولید و توزیع شرکت اقدام گردید.

با توجه به اهمیت موضوع و برنامه زمانبندی پیش بینی شده، راه اندازی سایت تولیدی شرکت در کمترین زمان ممکن صورت پذیرفت به گونه ای که در شهریور ماه ۱۳۹۴ از مجموعه تولیدی جدید با وسعت ۲۴۰۰ متر مربع بهره برداری گردید. این مجموعه در ۷ بخش اصلی شامل طراحی و نمونه دوزی، برش، دوخت، سمباده و شست و تکمیل تشکیل شده تا پاسخگوی تمامی نیازها در فرآیند تولید باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید
فهرست